Plastová střešní krytina Ekoternit

Plastová střešní krytina Ekoternit se vyrábí z PVC nebo v případě naší nové krytiny Ekoternit Strong EB2 z PP. Podstatnou složku tvoří recyklovaný materiál, který je dále v procesu výroby obohacován o aditiva, která zaručují krytině stálobarevnost, ochranu před UV zářením a dlouhou životnost. Dále se díky tomu náš výrobek vyznačuje vysokou odolností jak proti povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození a je prakticky nerozbitný. Mimo jiné také střešní krytina Ekoternit výborně tlumí hluk deště, odolává slunci, větru, krupobití, mrazu a náhlým změnám teplot.

Krytina EB1, EB2, EB3 a EB4 se po položení na střechu vlivem tepla dotvaruje podle podkladu, čímž se střeše dokonale přizpůsobí. Díky vysoké tvárnosti lze krytinu navíc velmi úspěšně použít u půlkulatých částí střech, kde se jinak používá oplechování.

V případě krytiny Strong EB2 jsou výhodou pevnost a odlehčenost krytiny, které se hodí na střechy s laťováním.

Druhy střešní krytiny Ekoternit

Střešní krytinu dnes vyrábíme již v pěti provedeních EB1, EB2, EB3, EB4 a nově Strong EB2. Jednotlivá provedení se liší rozměrytvaremhmotností a způsobem použití.

Ekoternit EB1 – Výrazný vzorek

Jedinečné řešení pro ty, kteří upřednostňují klasický tvar střešní krytiny.  Tvarem vychází z České osvědčené tradice a patří mezi náš nejrozšířenější výrobek. Výrazný vzorek dodává střešní krytině oslňující vzhled. Skvěle se hodí jako náhrada starých vysloužilých střešních šablon stejného tvaru.

Více info o krytině EB1

Ekoternit EB2 – Zvětšená velikost

Zvětšená verze krytiny EB1 se stejným oslňujícím vzhledem. Tento vzor se liší od EB1 především svou velikostí a hmotností. Tvarem taktéž vychází z české osvědčené tradice a spolu s EB1 patří mezi náš nejrozšířenější výrobek. Skvěle se hodí jako náhrada starých vysloužilých střešních šablon stejného tvaru.

Více info o krytině EB2

Ekoternit Strong EB2

Novinka v našich střešních krytinách! Ekoternit Strong EB2 se hodí svým použitm na latě, čímž výrazně snižuje časovou náročnost realizace celé střechy. Velikostí i tvarem je obdobná jako EB2. Je však mnohem pevnější a zároveň lehčí.

Více info o krytině Strong EB2

Ekoternit EB3 – Premium tradiční obdélník

Tato krytina propůjčí vaší střeše nadčasový vhled. Jedná se o působivé řešení pro novostavby a moderní rodinné domy. Toto provedení ocení každý zákazník, který chce pro svůj dům víc a to za použití přiměřených finančních prostředků. Ekoternit Premium EB3 tradiční obdélník zcela vyniká v hodnocení poměru cena/výkon.

Více info o krytině EB3

Ekoternit EB4 – Premium šupina

Tento náš výrobek vás zcela ohromí způsobem jakým věrně imituje přírodní břidlici. Je vhodná vždy, když je potřeba dodat střeše nádech starých časů. Ekoternit Premium EB4 šupina vykouzlí úžasný vzhled na všech historických budovách, roubených staveních, altánech a podobně.

Více info o krytině EB4

Video prezentace střešní krytiny

Záruka 22 let
Poskytujeme záruku 22 let.

Pěkný vzhled
Ekoternit imituje přírodní břidlici.

Bezúdržbová
Není potřeba dalšího ošetření.

Lehká
Nezatěžuje zbytečně krovy.

Stálobarevná
Krytina je odolná vůči UV záření.

Nerozbitná
Krytina je stále pružná a pochůzná.

Technické vlastnosti krytiny Ekoternit

Požární odolnost skupina E
Životnost je předpokládaná vysoká životnost a to více jak 30 let
Minimální sklon střechy 20° - 28°
Použitelnost veškeré celobedněné střešní konstrukce
Barva black, graphite, grey, red

Typy střešní krytiny

KALKULÁTOR CENY

Vyzkoušejte náš kalkulátor a udělejte si předběžnou představu o ceně.

Vyzkoušet

LETÁK/KATALOG EKOTERNIT 2021

Vaše spokojenost – pod střechou Ekoternit…

Prohlédnout

MAPA POKRÝVAČŮ

Vyhledejte si na mapě naše prověřené pokrývače, kteří Vám pomohou střechu realizovat.

Přejít do mapy
© 2022 Ekologická střešní krytina EKOternit ® - součást skupiny Fortemix, s.r.o.