Jak krytinu vyrábíme?

Střešní krytina EKOternit se vyrábí z recyklovaného plastu ve vstřikolisu, v kterém na formovaný materiál působí velká uzavírací síla stroje o hodnotě 250 tun na cm2, což propůjčuje krytině více kladných užitných vlastností, než ostatním na trhu dostupným srovnatelným výrobkům.

Díky tomu se naše střešní krytina vyznačuje velikou odolností jak proti povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození a je prakticky nerozbitná. Vstupní materiál (recyklovaný plast) v procesu výroby střešní krytiny dále zušlechťujeme přidáváním různých aditiv, které zaručují u výrobku stálobarevnost, ochranu před UV zářením a dlouhou životnost.

Proces výroby

Recyklace#1

Na začátku výrobního procesu recyklujeme izolační materiál kabelů, jenž ztratili využití v různých druzích zařízení. Používáme nejmodernější postupy v separaci a recyklaci. Separujeme na lince Hamos. Tímto moderním postupem můžeme garantovat záruku 22 let.

Zpracování#2

V následujícím procesu PVC kabel rozemeleme a pomocí speciálního stroje oddělíme tři složky a to na nečistoty, měď a PVC. PVC následně ještě několikrát samostatně filtrujeme pro dokonalou čistotu.

2

Barvení#3

Do přefiltrovaného PVC přidáváme barevné pigmenty s UV ochranou. Tímto procesem docílíme dlouhodobé stálobarevnosti.

3

Lisování#4

Tuto hotovou směs tavíme a vstřikujeme do lisů, kde se pomocí naší šablony stává ze směsi střešní krytina EKOternit.

4

Realizace

Střešní krytinu EKOternit vyzkoušelo už tisíce z Vás. Prohlédněte si výběr realizací z celé ČR i Evropy.

© 2018 Ekologická střešní krytina EKOternit ® - součást skupiny Fortemix, s.r.o.